صفحه اصلی / مقاله / علم / پزشکی / عجیب اما واقعی: مغز ما حتی پس از مرگ نیز کار می کند ولی چگونه؟

عجیب اما واقعی: مغز ما حتی پس از مرگ نیز کار می کند ولی چگونه؟

عجیب اما واقعی: مغز ما حتی پس از مرگ نیز کار می کند ولی چگونه؟

 

 

همه می دانیم که مغز مهم ترین و پیچیده ترین ارگان بدن است و هنوز رازهای زیادی در مورد این ارگان خارق العاده وجود دارد که کشف نشده اند. بدین ترتیب پزشکان و محققان هر روزه چیزهای جدید و باورنکردنی در مورد ویژگی ها و توانایی های مغز کشف می کنند. اما آیا تابحال با خود فکر کرده اید که پس از مرگ چه بر سر مغزتان می آید؟ بسیاری از ما فکر می کنیم که بعد از ایستادن قلب از تپش، مغز نیز به همان سرنوشت دچار شده و متوقف می شود. اما دکتر سم پارانیا و تیم تحقیقاتی او دریافته اند که حتی پس از مرگ و متوقف شدن قلب نیز، مغز به کار خود ادامه می دهد.

این کشف باورکردنی نیست اما واقعیت دارد. بدون شک در مورد کسانی شنیده اید که به معنای واقعی کلمه مرده و بار دیگر به زندگی بازگشته اند و گفته اند که در طول دورانی که مرده فرض می شدند تونلی را دیده اند که انتهای آن بسیار نورانی بوده است. کارشناسان می گویند زمانی که مرگ قریب الوقوع می شود، تجربه ای خواهید داشت که رمز و راز آن تنها برای فرد در حال مرگ قابل درک خواهد بود. هیچ کس در حالت هوشیاری نمی تواند چنین تجربه ای داشت باشد اما پزشکان توانسته اند تحقیقاتی را در این مورد انجام دهند. در واقع آن ها با بررسی گفته ها و تجربیات کسانی که به سکته قلبی مبتلا شده و به زندگی بازگشته اند سعی دارند به سوال های خود پاسخ دهند.

به گفته پزشکان، افرادی که مرده فرض می شوند می توانند حرکات پزشکان و پرستاران اطرافشان و حتی تمامی گفتگوهای آن ها را درک کرده و اتفاقات بصری که در اطرافشان رخ می دهد را ثبت نمایند. حتی دیده شده که بسیاری از این افراد که پس از مرگ به زندگی بازگشته اند، کوچکترین جزییات را نیز به یاد داشته اند. با این وجود در سال ۲۰۱۸ کشفیات تازه ای در این زمینه رخ داد.

منبع:روزیاتو

درباره یاسر انصاری نیا

این مطالب را نیز ببینید!

درباره شراب و شراب خوار

حکم شراب خواری / چرا شراب خوار نماز نخواند ؟ در اسلام شخص شراب خوار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *