صفحه اصلی / مقاله / علم / پزشکی / پیدا کردن ۲۷ لنز طبی در چشم زن ۶۷ ساله!/شگفت‌زدگی متخصصان چشم

پیدا کردن ۲۷ لنز طبی در چشم زن ۶۷ ساله!/شگفت‌زدگی متخصصان چشم

پیدا کردن ۲۷ لنز طبی در چشم زن ۶۷ ساله!/شگفت‌زدگی متخصصان چشمReviewed by یاسر انصاری نیا on Jul 19Rating:

 پزشکان در زمان جراحی چشم یک زن ۶۷ ساله انگلیسی ۲۷ لنز طبی را کشف کردند که سالها در چشم‌های او جاخوش کرده بودند.

 

 بر اساس گزارشی که در مجله تخصصی بریتیش مدیکال(British Medical Journal) منتشر شده این زن برای عمل ساده آب مروارید قرار بود تحت عمل جراحی قرار بگیرد. این بیمار از خشکی چشم شکایت داشت و می‌گفت کمی در چشمانش احساس ناراحتی می‌کند. ولی پزشکان متوجه شدند که مشکل خیلی فراتر از کمی خشکی چشم است و در زیر پلک بالای او ۲۷ لنز طبی را که با مایع درون چشم به هم چسبیده بودند کشف کردند!

بيمار كه از وجود اين لنزها بي خبر بود و تصور می‌کرد آنها را گم کرده است  با ديدن‌شان بهت زده شده و به پزشكان گفت كه چشمش احساس راحتي بيشتري مي‌كنند.  پزشکان با شگفتی و نادر بودن چنین مسئله گفته‌اند  تاکنون ندیده‌اند يك بيمار بتواند اين تعداد لنز را بدون اينكه احساس ناراحتي كند،‌در چشمانش گم كند!

 

بيمار طي ۳۵ سال گذشته از لنزهاي طبي ماهانه استفاده مي‌كرد و طي اين سال‌ها به ندرت به چشم‌پزشكي مراجعه کرده بود. احتمالا اگر او برای عمل آب مروارید به بیمارستان نمی‌آمد تا چندین سال بعد هم این لنزها در چشمش باقی می‌ماند. ورود هر نوع جسم خارجي درون چشم  به صورت معمول باعث التهاب چشم و ناراحتي آن شود، اما اين بيمار طي سال‌هايي كه لنزها درون چشمش انباشته شده‌بودند،‌به هيچ‌وجه احساس ناراحتي نكرده‌بود. پزشكان احتمال مي‌دهند عميق بودن كاسه چشم زن باعث شده تا او متوجه انباشته شدن لنزها نشود.

منبع:خبرآنلاین

سامانه هرچیز(ارائه دهنده محتوای کانال های تلگرام بصورت همزمان روی اینترنت)
harchyz.com

درباره یاسر انصاری نیا

این مطالب را نیز ببینید!

درباره شراب و شراب خوار

حکم شراب خواری / چرا شراب خوار نماز نخواند ؟ در اسلام شخص شراب خوار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *