صفحه اصلی / اخبار / اجتماعی / تسخیر ایران توسط تلگرام

تسخیر ایران توسط تلگرام

تسخیر ایران توسط تلگرامReviewed by سعید on Sep 24Rating: 5.0تسخیر ایران توسط تلگراممحبوبت کم نظیر پیام رسان تلگرام وفتح قلوب ایرانیان باعث شده که تلگرام امروز 60 درصد ترافیک مصرفی اینترنت ایران را به خودش اختصاص دهد و با این اوصاف تلگرام ایران را تسخیر کرده است

محبوبت کم نظیر پیام رسان تلگرام وفتح قلوب ایرانیان باعث شده که تلگرام امروز ۶۰ درصد ترافیک مصرفی اینترنت ایران را به خودش اختصاص دهد و با این اوصاف تلگرام ایران را تسخیر کرده است

چندی پیش آماری مبنی بر اثبات محبوبیت تلگرام در ایران منتشر شد بطوری که نشان می داد ۵۸.۴ درصد از افراد بالای ۱۸ سال جامعه از تلگرام استفاده می کنند.

حال معاون مرکز فضای مجازی در تکمیل این آمار از اِشغال ۶۰ درصد پهنای باند کشور توسط تلگرام خبر داده و توضیحاتی پیرامون گیمرها و بازی‌های ایرانی ارائه نمود.

«امیر خوراکیان» که دیروز به لزوم حمایت از پیامٰ‌رسان‌های ایرانی و ایجاد قوانینی برای محدودیت فعالیت شبکه‌ها و پیام‌رسانان خارجی اشاره کرده بود، عصر دیروز طی مراسمی گفت:

«بیش از ۶۰ درصد پهنای باند کشور توسط تلگرام اشغال شده است. این شبکه پیام‌رسان در حال حاضر نزدیک به ۴۰ میلیون کاربر [ایرانی] دارد که ساعت ۲۲ تا یک شب بیشترین ساعت ترافیکی آن است.»

وی خاطر نشان کرد که در حال حاضر ۵۸۰ هزار کانال تلگرام ایرانی وجود دارد که در این بین ۱۶ عدد از آنها بالای یک میلیون نفر عضو دارند. بیشترین بازدید از یک پیام توسط ۲۰ میلیون کاربر صورت گرفته و شلوغترین کانال ۳ میلیون و ۴۰۰ نفر عضو دارد.

امیر خوراکیان

از سوی دیگر معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی از حرکت بازی‌های رایانه‌ای ایرانی به سمت بازی‌های موبایلی خبر داد، بطوریکه به گفته او بالغ بر ۶۷ درصد بازی‌های کشور روی پلتفرم موبایل عرضه می‌شوند.

او همچنین با ذکر این مطلب که ۲۳ میلیون نفر در کشور به بازی‌های رایانه‌ای مشغول هستند، از بومی نبودن بازی‌های منتخب این گیمر‌ها ابراز نارضایتی کرد چراکه به گفته او تنها ۶ درصد از بازی‌های بازار، ریشهٔ ایرانی دارند.

درباره @dmin

این مطالب را نیز ببینید!

شهری که کتاب‌هایش جاذبه گردشگری است | عجیب‌ترین کتابفروشی‌های دنیا

هی-اون- وای نام شهر بازاری کوچکی در ساحل رودانه وای در منطقه ولز انگلستان است …

2 دیدگاه‌ها

  1. آزمون آیین نامه

    ممنون عالی بود

  2. خیلی خوب بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *